Kiek kainuoja namo pridavimas?

Namo pridavimas –
paskutinis statybų žingsnis

Skiltyje „Kainos“ yra nurodytos orientacinės namo pridavimo kainos už standartinį objektą. Tačiau namo pridavimo kaina gali priklausyti nuo įvairių faktorių, pavyzdžiui, jei buvo kokie nors nukrypimai nuo projekto ir prireikia jį koreguoti. Taip pat namo pridavimo kaina gali priklausyti nuo paties objekto, jo užbaigtumo, energetinio naudingumo klasės (nes reikia papildomų dokumentų) ir pan. Didelės apimties objektų pridavimo kaina yra derinama individualiai.

Statybų proceso finišo tiesioji – tai namo pridavimas, kuriam yra keliami įvairūs reikalavimai. Svarbu viską atlikti tinkamai, kad vieninteliu rūpesčiu užbaigus statybų procesą liktų pasiruošimas įkurtuvėms. Todėl geriausia šį procesą patikėti profesionalams, kurie padės pasirūpinti visais reikiamais dokumentais, testais ir užbaigti statybų procesą be papildomų rūpesčių.

Namo pridavimas – reikalingi dokumentai

Dažnai namo pridavimo kaina priklauso ir nuo reikalingų jam priduoti dokumentų. Čia turima omenyje, pavyzdžiui, jei reikalingos statybų projekto korekcijos arba sandarumo testai ir pan. Nepasimesti dokumentų ir reikalavimų gausoje padeda „Geoline“ profesionalai.

Namui priduoti reikalingų dokumentų yra apie 13. Dažnai tai ne tik tiesiog dokumentų, tačiau ir reikalingų testų – garso, sandarumo – užsakymas, todėl verta turėti omenyje, kad šis procesas gali užtrukti. Norint priduoti namą, reikalingi tokie dokumentai kaip: statybų leidimas, statinio projekto kopijos kompiuterinė laikmena, statinio kadastro duomenų byla, požeminių inžinerinių tinklų kontrolinės geodezinės nuotraukos, pažymos apie energetikos įrenginių techninės būklės patikrinimą, užbaigus jų montavimo, paleidimo ir derinimo darbus, žemės sklypo bendraturčių (jei tokie yra) rašytiniai sutikimai, rašytinių pritarimų kopijos, kitų žemės sklypų savininkų (valdytojų) rašytinių sutikimų kopijos (jei neišlaikyti normatyviniai atstumai nuo sklypo ribų); jei teikia paveldėtojas – statinio paveldėjimo teisės liudijimo kopija; statinių geodezinės nuotraukos, pastato energinio naudingumo sertifikatas ir garso klasifikavimo protokolai bei pažyma apie statinio atitiktį projektui.

Kartais gali prireikti ir papildomų dokumentų arba atvirkščiai, prireikti ne visų išvardytų, jei jie nėra aktualūs, pavyzdžiui, jei išlaikyti visi normatyviniai atstumai nuo sklypo ribų, nereikia kitų žemės sklypų savininkų rašytinių sutikimų ir pan.

Namo pridavimo procesą, reikalingus dokumentus ir t. t. nurodo Statybos techniniu reglamentas, STR 1.05.01:2017: „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“.

Taigi kaip galite pastebėti, kiekviena situacija yra individuali, tačiau kalbant apie standartinį objektą, galima orientuotis į nurodytas preliminarias kainas. Kilus klausimams ar neaiškumams, visuomet kviečiame kreiptis nurodytu el. paštu, telefonu arba užpildyti užklausos formą. Patikėkite sudėtingą namo pridavimo procesą į profesionalų rankas.